Hod pokoljenja nad ponorom Pazinčice – Urbani razvoj grada Pazina

Datum otvorenja: 25. 10. 2013.
Mjesto održavanja: Kaštel Pazin

Vrijeme održavanja: do daljnjega

KATALOG:

Denis Visintin, Hod pokoljenja nad ponorom Pazinčice. Urbani razvoj grada
Pazina – društveni slojevi / Il cammino delle generazioni sopra l'abisso della
Foiba. Sviluppo urbano della città di Pisinole classi sociali, katalog izložbe,
Pazin, 2013.
(cijena: 15,00 kn)

O izložbi:

Grad ne čine samo zgrade, ulice i trgovi, već i ljudi koji u njemu obitavaju, koji urbani prostor oblikuju prema svojim životnim, ali i estetskim potrebama i nastojanjima. Mnogi su tijekomtisuću godina duge pisane povijesti Pazina podizali utvrde, crklve, škole i zgrade koje i danas nalazimo u gradu. Neki su svoje djelovanje usmjerili prema duhovnom životu, organizirali su udruženja, klubove i druge asocijacije nastojeći obogatiti život zajednice kojoj su pripadali.  U svakom je razdoblju iz kojeg datiraju pisani izvori Pazin dao istaknute osobe koje su znanjem i marom uspijevale usmjeravati tokove života prema bujici napretka  ostavljajući za sobom vidljiv trag u materijalnom ili drugom tkivu grada. Neki su ime Pazina pronijeli svijetom kao mjesto rođenja, neki kao mjesto svog djelovanja i stvaranja, a neki pak u svojim djelima. Upravo njima je posvećena ova izložba, koja iz nebrojenih pokoljenja Pazinaca nastoji pozornost usmjeriti prema značajnijim osobama svog vremena.

HodPokoljenja.bmp